Jak do nas dojechać

Z Łodzi (Warszawy) – autostradą A2 w kierunku na Berlin .Należy minąć wszystkie zjazdy z autostrady do Poznania.  Za pierwszą bramką opłat za Poznaniem – po ok.10 km będzie zjazd na BUK i koniecznie tu zjechać. Potem odpowiednio do opisu drogi z Poznania.

Następny zjazd dopiero na Nowy Tomyśl i wtedy trzeba się cofać – „nadrzuca się niepotrzebnie ok.25 km)

Z Poznania – Wyjeżdżamy z Poznania ul.Bukowską – kierujemy się w stronę Buku. Po drodze mijamy nową autostradę przejeżdżając nad nią wiaduktem. (Autostradą A2 z kierunku Warszawa-Poznań dojechać do zjazdu na Buk – pierwszy zjazd za Poznaniem). Jakieś 2 kilometry dalej widzimy stację PKN Orlen a tuż przed nią drogowskaz „Buk, Pniewy” – tutaj wjeżdzamy do Buku. (tu tez pojawiają się kierunki na „Pałac Wąsowo” – można cały czas jechać w tym kierunku) W Buku na pierwszym skrzyżowaniu , gdzie będą drogowskazy – jedziemy prosto – drogowskaz na Kuślin. Teraz jedziemy cały czas główną drogą ok. 15 km, wśród pól mijając wsie: Niegolewo – dalej za ok.3 km jest zakręt przy krzyżu przydrożnym w lewo (oznakowany jako droga główna) – potem Krystianowo – Michorzewo. (wszystkie wsie przejeżdżamy prosto) Dojeżdżamy do skrzyżowania ze znakiem STOP. Jest to droga Opalenica-Lwówek. Przejeżdżamy skrzyżowanie prosto i jedziemy „drogą kasztanową” prosto do Kuślina. Kuślin należy przejechać na rondzie prosto – kierując się na Nowy Tomyśl. Za ok. 1,0 km po lewej stronie rozpocznie się las. Jadąc dalej po lewej stronie pojawi się duży obszar z zabudowaniami, otoczony drewnianym ogrodzeniem. Już widać zabudowania Ośrodka – budynki z „pruskiego muru”. Należy wjechać drugą bramą (przed nią duży plac parkingowy)

lub autostradą A2 do zjazdu BUK i dalej jak w opisie wyżej.

Z Nowego Tomyśla – W Nowym Tomyślu kierować się drogowskazami na Poznań – potem jak minie się centrum – na Duszniki – Lwówek. Dalej dojechać do Starego Tomyśla – tu na pierwszym skrzyżowaniu skręcić w prawo – kierunek na Duszniki.(nie na Lwówek!) Cały czas jadąc główną drogą – mija się wsie: Róża i Wąsowo. Za ok.3 km jest ostry zakręt w lewo (oznakowany) i pierwsze skrzyżowanie zjechać w prawo, przy leśniczówce – drogowskaz na Kuślin. Ok. 600 m jedziemy drogą wśród lasów i pojawia się duża polana ogrodzona drewnianym płotem. Już widać zabudowania Ośrodka  Należy wjechać bramą (przed nią duży plac parkingowy- białe słupki przy drodze).

Od Opalenicy / Lwówka – Należy dojechać do wsi Michorzewo i skręcić na drogowskaz Kuślin. Potem jak wyżej.

 

Od Berlina – autostradą A2 do zjazdu Nowy Tomyśl i potem z Nowego Tomyśla wg opisu powyżej. ( lub do zjazdu Buk – ale wtedy się cofacie i dodatkowo ok.20 km)