Majówka „W Siodle”

Majówka „w siodle” 29.04 – 03.05.2023

W tym roku   wydłużony  weekend majowy. Dla spragnionych wielu przeżyć organizujemy 5-dniowy pobyt jeździecki, na który wystarczy pobrać tylko jeden dodatkowy dzień urlopu 🙂.

W odróżnieniu od wielu wcześniejszych edycji, w tym roku proponujemy każdy dzień jazdy w teren wg tradycji „lisowskiej”. Nawet osoby z niezłą praktyką jeździecką nie zawsze mają możliwość doskonalenia jazdy poza „utartymi schematami”. Zarówno co do trasy, jak i tempa. Nie będzie dłuuugich –  kilkudziesięciokilometrowych tras. Będą za to krótsze, ale zdecydowanie dynamiczniejsze przejazdy, urozmaicone nietypowymi „crossowymi” przecinkami. W trakcie tych dni zapewnimy urozmaicony program.

Program

  • 1 dzień – wprowadzenie kondycyjne – stopniowe rozgrzanie własnego ciała i przygotowanie mięśni do dalszego kilkudniowego wysiłku, stopniowanie trudności jazdy terenowej, no i …popas z lodami w folwarku
  • 2 dzień – podchody konne:zespół uciekający i zespół pościgowy (rewanż za zeszły rok) 
  • 3 dzień –  przejazd „traperski”: połączenie szerokich duktów z ciasnymi ścieżkami , niskie gałęzie, wykroty, pagórki, skarpy
  • 4 dzień – przejazd typowo w stylu Lisowczyków  – tempo  i duża  dynamika
  • 5 dzień – końcowe „pyrkanie” dla rozluźnienia ciała po wcześniejszych wyczerpujących dniach

Każdy dzień to południowy  wyjazd z „Jansowa”, a potem 2-3 godziny  w siodle. Codziennie inna trasa, inne krajobrazy i powrót do ośrodka „smakuje” inaczej. A wieczorami ….gawędy jeździeckie przy ognisku i nie tylko.

Taki wielodniowy rajd to także sprawdzenie własnej kondycji, wytrzymałości, umiejętności trzymania wygodnej dla konia i siebie pozycji w siodle. To także opieka nad naszym czworonożnym przyjacielem, bowiem to jeźdźcy mają obowiązek je karmić, poić, masować kiedy potrzeba. To powiększenie naszej więzi z nimi.

Ale też co ważne możliwość obcowania z ludźmi podobnie „zakręconymi” 🙂

Rozpoczynamy w sobotę   (29. 04); ok.12.00 wyjeżdżamy w pierwszą trasę . Kończymy we wtorek (03.05) obiadem ok.13.30.

Koszt udziału (noclegi, pełne wyżywienie, jazda konna) pełnego pakietu wynosi : 2200 zł/os.

Osoba towarzysząca (bez jazd konnych) : 1200 zł/os.

Udział wyłącznie dla jeźdźców zaawansowanych: dorosłych i młodzież od 16 lat.

Rezerwacja drogą mailową biuro@jansowo.pl

(ilość miejsc ograniczona – już brak wolnych miejsc. Wypełniły się w ciągu 24 godzin. Zapraszamy na inne nasze pobyty jeździeckie)

Wszystkich „pozytywnie zakręconych” jeźdźców (o dobrych umiejętnościach) zapraszamy do tego niesamowitego przeżycia.