Warsztaty jeździeckie

Warsztaty jeździeckie „Naturalnie z siodła”

O warsztatach

Każdego roku organizowane są dwie sesje (wiosna, jesień) intensywnych zajęć podnoszących umiejętność zastosowania metod naturalnych w praktyce jazdy konnej. Zgodnie z naszą specjalnością – spotkania warsztatowe ukierunkowane są na prawidłową komunikację „z siodła” i zastosowanie tych metod dla trudniejszych elementów jeździectwa jakimi są: ujeżdżanie (dresaż) i skoki przez przeszkody – w tym crossowe. Nie zabraknie oczywiście i innych elementów :-), szczególnie dla osób zainteresowanych tradycją polskiej szkoły jazdy XVIIw.

Dla kogo?

Zajęcia są skierowane dla jeźdźców, miłośników koni, którzy chcą lepiej rozumieć się z tymi wspaniałymi zwierzętami. Ale też dla tych osób, które szukają czegoś nietuzinkowego. Pokazane metody odkryją przed nimi zupełnie nowe doznania, a formy ćwiczeń sprawią iż niektóre dotychczas wykonywane zadania okażą się łatwiejsze. Dla wszystkich jeźdźców, którzy chcieliby poprawić swoje dotychczasowe umiejętności ale intensywniej niż w trakcie normalnych, rutynowych zajęć.

Cel warsztatów

Każda edycja warsztatów kładzie nacisk na bardzo indywidualną pracę z jeźdźcem redukującą personalne blokady i zwracającą dużą uwagę na niuanse techniczne jazdy naturalnej. Zajęcia pokażą nie tylko jak rozpoznać myśli i słowa koni (które tak często do nas kierują – a my ich nie rozumiemy), ale przede wszystkim nauczyć się wykorzystać tę umiejętność w treningu. Prezentowane ćwiczenia pozwolą redukować napięcie przed i w czasie treningu, zarówno konia jak i jeźdźca. Nauczą uczestników pozbyć się niektórych własnych obaw oraz w dużej zgodzie z koniem realizować własny cykl szkoleniowy.

Program

Zajęcia praktyczne i teoretyczne

Wszyscy uczestnicy (max. 12-14 osób w jednym terminie) zostają na podstawie własnych dotychczasowych umiejętności podzieleni na mniejsze zespoły odpowiadające im poziomem. W nawiązaniu do ramowego programu dla każdej z grup i ich uczestników ustalony jest szczegółowy plan. W ciągu dnia zespół ma dwa intensywnie prowadzone zajęcia w siodle (przed i po obiedzie) po 1-2h każde. Wieczorem ma miejsce podsumowanie teoretyczne wraz z analizą dnia (na podstawie nagranej dokumentacji filmowej w czasie zajęć).

Plan zajęć

Warsztaty zaczynają się pierwszego dnia o g.11.30 spotkaniem organizacyjnym.

Dzień 1

 • Elementy treningu „z ziemi”, zaufanie konia i jeźdźca
 • Dosiad naturalny – podstawowy warunek pewności
 • Swoboda, lekkość ręki, stymulacja oddechem
 • Prawidłowe bodźce dla umiejętnego i swobodnego prowadzenia konia.

Dzień 2

 • Kombinacja ujeżdżeniowa
 • Swobodne prowadzenie
 • Pewność  manewrowania na różnych prędkościach
 • Elementy jazdy „lisowskiej” – repelony

Dzień 3

 • Skoki – radość konia i jeźdźca. Czytelne impulsy dla skoku.
 • Umiejętność naturalnego skoku (koń i jeździec rozluźnieni).
 • Dalsze elementy jazdy „lisowskiej” – biała broń z siodła
 • Elementy crossu jeździeckiego

Dzień 4 – Jazda terenowa – detale i niuanse

Zapisy

Terminy warsztatów jeździeckich 2024 ( dostępność miejsc aktualizowana jest na  bieżąco):

Wiosna

 • 21.03. – 24.03. 24 (już brak wolnych miejsc) 

Jesień

 •  08.11. – 11.11. 24 ( jeszcze 5 wolnych miejsc) 
 •  14.11. – 17.11. 24 ( jeszcze 6 wolnych miejsc) 

Koszt warsztatów – 1670 zł/os. 

(od 11:30 dnia pierwszego do 14:00 dnia czwartego) obejmuje: nocleg w pokoju 2- lub 1- osobowym (należy zaznaczyć) + pełne wyżywienie + zajęcia i jazdę konną 

(osoba towarzysząca – 800 zł/os.)

Rezerwacja miejsc po wysłaniu zgłoszenia biuro@jansowo.pl z tematem „warsztaty jeździeckie” i wskazaniem terminu.

UWAGA: w warsztatach mogą wziąć udział jeźdźcy co najmniej średniozaawansowani z minimalnymi „progowymi” umiejętnościami: swobodną jazdą kłusem i galopem

Nie znalazłeś pasującego terminu? Sprawdź kalendarium wszystkich wydarzeń w naszym ośrodku.