Zimowisko

Zimowisko w siodle 11.02. – 19.02.2023

ZIMOWISKO w siodle to kolejny pobyt szkoleniowy w naszym  ośrodku jeździeckim, który ukierunkowany jest na osoby dorosłe i rodziny (a nie typowe ferie tylko dla dzieci czy młodzieży). Chcemy wykorzystać niezwykłą aurę , aby przekonać się jak niezwykła jest jazda konna w sypkim śniegu, w szczypiącym mrozie i jednocześnie świecącym słońcu. 

Dla kogo?

Zajęcia przygotowane są dla  wszystkich (bez ograniczeń wiekowych) którzy chcieliby poprawić swoje dotychczasowe umiejętności, ale intensywniej niż normalnie. Niestety podczas zimowiska nie prowadzimy jazd dla jeźdźców początkujących.

Co wyróżnia nasze Zimowisko?

Wielu jeźdźców podkreśla jak ważne i pełne przeżyć są nasze jazdy terenowe. Właśnie podczas zimowiska, w odróżnieniu od turnusów letnich, nacisk położony jest na ten rodzaj treningów.

Codziennie jest jazda w teren a co drugi dzień dodatkowy trening techniczny popołudniowy. A oprócz tego towarzyszy nam sielska atmosfera, wolno płynący czas, ogień w kominku, ….. No i już tradycyjna wizyta w sąsiednim folwarku na pyszne ciasto, kawę i „kapinkę” naleweczki 🙂

A gdy napada dużo śniegu to jeszcze kulig, „wojna śnieżna” i łyżwy na naszym lodowisku.

Program jeździecki

W trakcie 9 dniowego turnusu zimowego odbywa się 13 zajęć efektywnej intensywnej jazdy, trwających od 50 min. do 1,5 godziny w zależności od tematyki dnia. Co drugi dzień dwa zajęcia dziennie. Uczestnik ma ustalone zajęcia w grupie liczącej 5-6 jeźdźców, w zależności od aktualnego poziomu umiejętności. Zwykle zmiany koni w zależności od rodzaju treningu. Oprócz tego pielęgnacja koni, nauka poprawnego czyszczenia oraz dyżur w stajni

Koszt turnusu jeździeckiego (obejmuje noclegi, wyżywienie, jazdy,– czyli wszystko!):

  • 2460 zł – osoba dorosła i młodzież
  • 2060 zł – dzieci do 12 lat (wyłącznie  z rodzicami lub opiekunem)
  • 1750 zł – osoby towarzyszące jeźdźcom – nie korzystające z jazdy konnej

Rezerwacja miejsc wyłącznie drogą mailową (po zgłoszeniu wysyłany jest formularz rezerwacyjny) biuro@jansowo.pl

Specjalność ośrodka – szkolenie jeździeckie osób dorosłych!

Uwaga: Dzieci do lat 15 muszą  przyjechać z opiekunem, gdyż pobyt ma charakter wczasów – a nie obozu młodzieżowego z „opieką pedagogiczną”. Ze względu  na stosowane metody naturalne dziecko musi posiadać odpowiednią dojrzałość i minimalny wiek uczestnika to 12 lat.

Pobyt zaczyna się pierwszego dnia spotkaniem organizacyjnym o 11.30, a kończy ostatniego dnia obiadem.