Wczasy jeździeckie

Dla kogo?

Jako jeden z nielicznych ośrodków jeździeckich organizujemy wczasy ukierunkowane na osoby dorosłe i rodziny (a nie typowe obozy tylko dla dzieci czy młodzieży).

Zajęcia przygotowane są dla  wszystkich (bez ograniczeń wiekowych) którzy chcieliby nauczyć się jeździć konno lub poprawić swoje dotychczasowe umiejętności, ale intensywniej niż normalnie. Przy tym bezstresowo – zarówno dla konia jak i jeźdźca. 

Wczasy skierowane są też do osób, które już całkiem nieźle jeżdżą konno. Dla tych jeźdźców, którzy szukają czegoś nowego, ale i dla tych, którzy sądzą, że właściwie już większość potrafią. Pokazane metody odkryją przed nimi zupełnie nowe doznania, a formy ćwiczeń sprawią, iż niektóre dotychczas wykonywane zadania okażą się łatwiejsze.

Jak uczymy?

Wykorzystywane są  metody naturalne, najbardziej zbliżone do zachowań koni w stadzie. (Treningi prowadzone pod kierunkiem autora książki „Naturalnie – z siodła”).

Jako jedyny ośrodek w Polsce włączamy  do treningu ćwiczenia Polskiej Szkoły Jazdy XVII wieku, wypracowane przez słynnych Lisowczyków (duża dynamika jazdy, manewrowanie w zespole koni, itp., więcej informacji na ten temat na blogu „Jeździec Polski”)

Stosowane formy różnią się od metod tradycyjnych i w pełniejszy sposób pozwalają odkryć w nauce nie tylko radość z rekreacji, ale też podnieść poziom własnego zadowolenia.

Program

Zajęcia praktyczne

Każdy uczestnik ma ustalone zajęcia w grupie liczącej 4-6 jeźdźców, w zależności od aktualnego poziomu umiejętności. (Wszystkie poziomy zaawansowania). W trakcie 10 dniowego  turnusu odbywa się 15 lekcji efektywnej intensywnej jazdy, trwających od 45 min. do 1,5 godziny w zależności od tematyki dnia (co drugi dzień dwa zajęcia na dzień). Zwykle zmiany koni w zależności od rodzaju treningu. Oprócz tego pielęgnacja koni, nauka poprawnego czyszczenia oraz dyżur w stajni

Zobacz film przedstawiający nasze wczasy >>> >>>

Zajęcia teoretyczne 

Co drugi dzień wieczorem odbywa się seminarium. Jest to tzw. „komentarz dnia” prowadzony przez głównego instruktora. Za materiał do omawiania służą filmy nakręcone w trakcie jazd. Każdy z uczestników ma możliwość spojrzenia na siebie od zewnątrz. 

 

Tematyka szkoleniowa

 • Mowa koni a zachowania jeźdźca
 • Psychika zespołu
 • Pewny dosiad i manewrowanie
 • Nie ma strachu przed spadaniem
 • Umiejętność skoków
 • Techniki ujeżdżenia – dresaż
 • Swoboda jazdy konnej
 • Jazda „rycerska” (dla zaawansowanych)
 • Nauka jazdy terenowej
 • Jazda crossowa (dla zaawansowanych)

Zajęcia „między jazdami”

Codzienne lekcje jazdy konnej są ”przeplatane” innymi zajęciami w stajni. Wieczorne spotkania (też przy ognisku)  z koniarzami dostarczają wymiany doświadczeń i poglądów. Towarzystwo  dorosłych uczestników szybko sprawia integrację ludzi podobnie pozytywnie „zakręconych”. 

 

Cel

Chcemy, aby na naszych wczasach każdy uczestnik zdecydowanie podniósł swoje umiejętności podczas pobytu, a nie tylko „spędził czas w siodle”. Tu rzeczywiście uczestnicy „pracują” nad sobą i swoją techniką. Podział na grupy pozwala „spełnić się” zarówno osobom lubiącym „cyzelować” detale techniczne , jak i tym uwielbiającym wysoką dynamikę i wzrost adrenaliny. Z pewnością wyjeżdżając czują „całym ciałem” intensywność treningu.  

Zapisy

Terminy turnusów jeździeckich 2022 ( dostępność miejsc aktualizowana jest na  bieżąco):

 • I turnus – 04.07. – 13.07.(brak wolnych  miejsc)
 • II turnus – 18.07. – 27.07.(już brak wolnych miejsc)  
 • III turnus – 07.08 – 16.08.(już brak wolnych miejsc)
 • IV turnus – 17.08. – 26.08.(już brak wolnych miejsc)
Uwaga: Każdy turnus rozpoczyna się pierwszego dnia spotkaniem organizacyjnym o godz.11.30.

Koszt turnusów jeździeckich (obejmuje noclegi, wyżywienie, jazdy, wykłady i atrakcje – czyli wszystko!):

 • 2680 zł – osoba dorosła i młodzież
 • 2350 zł – dzieci do 12 lat (wyłącznie  z rodzicami lub opiekunem)
 • 1890 zł – osoby towarzyszące jeźdźcom – nie korzystające z jazdy konnej

Rezerwacja miejsc wyłącznie drogą mailową ( po zgłoszeniu wysyłany jest formularz rezerwacyjny) biuro@jansowo.pl

Specjalność ośrodka – szkolenie jeździeckie osób dorosłych!
Uwaga: Dzieci do lat 14 muszą  przyjechać z opiekunem, gdyż pobyt ma charakter wczasów – a nie obozu młodzieżowego z „opieką pedagogiczną”. Ze względu  na stosowane metody naturalne dziecko musi posiadać odpowiednią dojrzałość i minimalny wiek uczestnika to skończone  11 lat.