Wczasy jeździeckie

Dla kogo?

Jako jeden z nielicznych ośrodków jeździeckich organizujemy wczasy ukierunkowane na osoby dorosłe i rodziny (a nie typowe obozy tylko dla dzieci czy młodzieży).

Zajęcia przygotowane są dla  wszystkich (bez ograniczeń wiekowych) którzy chcieliby nauczyć się jeździć konno lub poprawić swoje dotychczasowe umiejętności, ale intensywniej niż normalnie. Przy tym bezstresowo – zarówno dla konia jak i jeźdźca. 

Wczasy skierowane są też do osób, które już całkiem nieźle jeżdżą konno. Dla tych jeźdźców, którzy szukają czegoś nowego, ale i dla tych, którzy sądzą, że właściwie już większość potrafią. Pokazane metody odkryją przed nimi zupełnie nowe doznania, a formy ćwiczeń sprawią, iż niektóre dotychczas wykonywane zadania okażą się łatwiejsze.

Jak uczymy?

Wykorzystywane są metody naturalne, najbardziej zbliżone do zachowań koni w stadzie. (Treningi prowadzone pod kierunkiem autora książki „Naturalnie – z siodła”).

Jako jedyny ośrodek w Polsce włączamy  do treningu ćwiczenia Polskiej Szkoły Jazdy XVII wieku, wypracowane przez słynnych Lisowczyków (duża dynamika jazdy, manewrowanie w zespole koni, itp., więcej informacji na ten temat na vlogu „Jeździec Polski”)

Stosowane formy różnią się od metod tradycyjnych i w pełniejszy sposób pozwalają odkryć w nauce nie tylko radość z rekreacji, ale też podnieść poziom własnego zadowolenia.

Program

Zajęcia praktyczne

Każdy uczestnik ma ustalone zajęcia w grupie liczącej 4-6 jeźdźców, w zależności od aktualnego poziomu umiejętności. (Wszystkie poziomy zaawansowania). W trakcie 10 dniowego  turnusu odbywa się 16 lekcji efektywnej intensywnej jazdy, trwających od 55 min. do 1,5 godziny w zależności od tematyki dnia . Zwykle zmiany koni w zależności od rodzaju treningu. Oprócz tego pielęgnacja koni, nauka poprawnego czyszczenia, porozumiewania się z koniem oraz dyżur w stajni

Zobacz film przedstawiający nasze wczasy >>> >>>

Zajęcia teoretyczne 

Co drugi dzień wieczorem odbywa się seminarium. Jest to tzw. „komentarz dnia” prowadzony przez głównego trenera. Za materiał do omawiania służą filmy m.in. nakręcone w trakcie treningu tego dnia. Każdy z uczestników ma możliwość spojrzenia na siebie od zewnątrz. Analiza pozwala w kolejnym treningu poprawiać sukcesywnie wskazane elementy. 

 

Tematyka szkoleniowa

 • Mowa koni a zachowania jeźdźca
 • Psychika zespołu
 • Pewny dosiad i manewrowanie
 • Nie ma strachu przed spadaniem
 • Umiejętność skoków
 • Techniki ujeżdżenia – dresaż
 • Swoboda jazdy konnej
 • Jazda „rycerska” (dla zaawansowanych)
 • Nauka jazdy terenowej
 • Jazda crossowa (dla zaawansowanych)

Zobacz jakie treningi nas wyróżniają:

Zajęcia „między jazdami”

Codzienne lekcje jazdy konnej są ”przeplatane” innymi zajęciami w stajni. Wieczorne spotkania (też przy ognisku)  z koniarzami dostarczają wymiany doświadczeń i poglądów. Towarzystwo  dorosłych uczestników szybko sprawia integrację ludzi podobnie pozytywnie „zakręconych”. 

 

Cel

Chcemy, aby na naszych wczasach każdy uczestnik zdecydowanie podniósł swoje umiejętności podczas pobytu, a nie tylko „spędził czas w siodle”. Tu rzeczywiście uczestnicy „pracują” nad sobą i swoją techniką. Podział na grupy pozwala „spełnić się” zarówno osobom lubiącym „cyzelować” detale techniczne , jak i tym uwielbiającym wysoką dynamikę i wzrost adrenaliny. Z pewnością wyjeżdżając czują „całym ciałem” intensywność treningu.  

Zapisy

Terminy turnusów jeździeckich 2023 ( dostępność miejsc aktualizowana jest na  bieżąco):

 • I turnus – 03.07. – 12.07.(komplet )
 • II turnus – 17.07. – 26.07.( komplet)  
 • III turnus – 31.07 – 09.08.(anulowany)
 • IV turnus – 14.08. – 23.08.(już brak  wolnych miejsc)
Uwaga: Każdy turnus rozpoczyna się pierwszego dnia spotkaniem organizacyjnym o godz.11.30.

Koszt turnusów jeździeckich (obejmuje noclegi, pełne 3 posiłki dziennie, jazdy konne, wykłady i atrakcje – czyli wszystko!):

 • 3590 zł – osoba dorosła i młodzież (13-18 lat) 
 • 2880 zł – dzieci do skończonych 12 lat (wyłącznie  z rodzicami lub opiekunem)
 • 2480 zł – osoby towarzyszące jeźdźcom – nie korzystające z jazdy konnej
 • 5% rabat : osoby  powtarzające udział w turnusach od kilku lat; rodziny od 3 osób (rabaty nie dodają się) 
 • 2% dodatkowy upust za dokonanie pełnej rezerwacji (wraz z zadatkiem) do 28.02.23

Rezerwacja miejsc wyłącznie drogą mailową ( po zgłoszeniu wysyłany jest formularz rezerwacyjny) biuro@jansowo.pl

Specjalność ośrodka – szkolenie jeździeckie osób dorosłych!
Uwaga: Dzieci do lat 16 muszą  przyjechać z opiekunem, gdyż pobyt ma charakter wczasów – a nie obozu młodzieżowego z „opieką pedagogiczną”. Ze względu  na stosowane metody naturalne dziecko musi posiadać odpowiednią dojrzałość i minimalny wiek uczestnika to skończone  11 lat.

Nie znalazłeś pasującego terminu? Sprawdź kalendarium wszystkich wydarzeń w naszym ośrodku.