Wczasy jeździeckie

Jako jeden z nielicznych ośrodków jeździeckich organizujemy wczasy ukierunkowane na osoby dorosłe i rodziny (a nie typowe obozy tylko dla dzieci czy młodzieży), uwzględniając specyfikę spędzania urlopów (szczegółowe terminy podane dole strony).

Celem prowadzonych turnusów jest wzrost umiejętności jeździeckich – a nie „spędzanie czasu w siodle”.

Zajęcia przygotowane są dla  wszystkich (bez ograniczeń wiekowych) którzy chcieliby nauczyć się jeździć konno lub poprawić swoje dotychczasowe umiejętności ale intensywniej niż normalnie a przy tym bezstresowo – zarówno dla konia jak i jeźdźca. Wykorzystywane są  metody naturalne, najbardziej zbliżone do zachowań koni w stadzie. (Treningi prowadzone pod kierunkiem autora książki „Naturalnie – z siodła”).

Stosowane formy różnią się od metod tradycyjnych i w pełniejszy sposób pozwalają odkryć w nauce nie tylko radość z uprawiania takiej formy rekreacji ale też dodatkowe pokłady własnego zadowolenia.

Wczasy skierowane są też do osób, które już całkiem nieźle jeżdżą konno. Dla tych jeźdźców, którzy szukają czegoś nowego ale i dla tych, którzy sądzą że właściwie już większość potrafią. Pokazane metody odkryją przed nimi zupełnie nowe doznania, a formy ćwiczeń sprawią iż niektóre dotychczas wykonywane zadania okażą się łatwiejsze. Jako jedyny ośrodek w Polsce włączamy  do treningu ćwiczenia Polskiej Szkoły Jazdy XVII wieku, wypracowane przez słynnych Lisowczyków (duża dynamika jazdy, manewrowanie w zespole koni, itp.)

Każdy uczestnik ma ustalone zajęcia w grupie liczącej 4-6 jeźdźców, w zależności od aktualnego poziomu umiejętności. (Wszystkie poziomy zaawansowania). W trakcie 10 dniowego  turnusu każdy uczestnik ma 15 lekcji efektywnej intensywnej jazdy, trwających od 45 min. do 1,5 godziny w zależności od tematyki dnia (co drugi dzień dwa zajęcia na dzień). Zwykle zmiany koni w zależności od rodzaju treningu. Oprócz tego pielęgnacja koni, nauka poprawnego czyszczenia, dyżury w odpasie, itp.  

Celem naszych wczasów jest aby każdy uczestnik zdecydowanie podniósł swoje umiejętności podczas pobytu, a nie tylko „spędził czas w siodle”. Tu rzeczywiście uczestnicy „pracują” nad sobą i swoją techniką. Podział na grupy pozwala „spełnić się” zarówno osobom lubiącym „cyzelować” detale techniczne , jak i tym uwielbiającym wysoką dynamikę i wzrost adrenaliny. Z pewnością wyjeżdżając czują „całym ciałem” intensywność treningu.  Praktyczne jazdy uzupełniane są stosownymi „wykładami teorii”, ale przekazanymi w sposób zaskakujący i niekonwencjonalny.

Tematyka szkoleniowa:

 • Mowa koni a zachowania jeźdźca
 • Psychika zespołu
 • Pewny dosiad i manewrowanie
 • Nie ma strachu przed spadaniem
 • Umiejętność skoków
 • Techniki ujeżdżenia – dresaż
 • Swoboda jazdy konnej
 • Jazda „rycerska” (dla zaawansowanych)
 • Nauka jazdy terenowej
 • Jazda crossowa (dla zaawansowanych)

Codzienne lekcje jazdy konnej wraz z wykonywaniem wielu czynności przy obchodzeniu się końmi są ”przeplatane” innymi atrakcjami. Wieczorne  spotkania (też przy ognisku)  z koniarzami dostarczają wymiany doświadczeń i poglądów. Towarzystwo  dorosłych uczestników szybko sprawia integrację ludzi podobnie pozytywnie „zakręconych”.  Dodatkowe atrakcje urozmaicają czas i pozwolą się sprawdzić w innych dyscyplinach – m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa, PARK LINOWY, shuffleboard, boule,  siatkówka i wiele innych. Zaplanowana jest też każdorazowo wycieczka fakultatywna.

Tak więc i dla jeźdźców i członków rodziny „nie jeżdżących” – będzie to czas pozbawiony nudy i dający wiele dodatkowych wrażeń.

Uwaga: Każdy turnus rozpoczyna się pierwszego dnia spotkaniem organizacyjnym o godz.11.30.

Terminy turnusów jeździeckich 2021 ( dostępność miejsc aktualizowana jest na  bieżąco):

 • I turnus – 5.07. – 14.07.(już brak wolnych miejsc)
 • II turnus – 19.07. – 28.07.(jeszcze 6 wolnych miejsc) 
 • III turnus – 02.08 – 11.08.(już brak wolnych miejsc)
 • IV turnus – 16.08. – 25.08.(już brak  wolnych miejsc)

Koszt turnusów jeździeckich (obejmuje noclegi, wyżywienie, jazdy, wykłady i atrakcje – czyli wszystko!):

 • 2390 zł – osoba dorosła i młodzież
 • 1920 zł – dzieci do 12 lat (wyłącznie  z rodzicami lub opiekunem)
 • 1780 zł – osoby towarzyszące jeźdźcom – nie korzystające z jazdy konnej

Rezerwacja miejsc wyłącznie drogą mailową ( po zgłoszeniu wysyłany jest formularz rezerwacyjny) biuro@jansowo.pl

Specjalność ośrodka – szkolenie jeździeckie osób dorosłych!
Uwaga: Dzieci do lat 12 muszą  przyjechać z opiekunem, gdyż pobyt ma charakter wczasów – a nie obozu młodzieżowego z „opieką pedagogiczną”. Ze względu  na stosowane metody naturalne dziecko musi posiadać odpowiednią dojrzałość i minimalny wiek uczestnika to 10 lat.