Majówka „W Siodle”

Majówka „w siodle” 30.04 – 03.05.2022

W tym roku  nieco wydłużony  weekend majowy. Dla spragnionych wielu przeżyć organizujemy 4-dniowy pobyt jeździecki, na który wystarczy pobrać tylko jeden dodatkowy dzień urlopu 🙂.

W odróżnieniu od wielu wcześniejszych edycji, w tym roku proponujemy każdy dzień jazdy w teren wg tradycji „lisowskiej”. Nawet osoby z niezłą praktyką jeździecką nie zawsze mają możliwość doskonalenia jazdy poza „utartymi schematami”. Zarówno co do trasy, jak i tempa. Nie będzie dłuuugich –  kilkudziesięciokilometrowych tras. Będą za to krótsze, ale zdecydowanie dynamiczniejsze przejazdy, urozmaicone nietypowymi „crossowymi” przecinkami. W trakcie tych dni zapewnimy urozmaicony program.

Program

  • 1 dzień – wprowadzenie kondycyjne – stopniowe rozgrzanie własnego ciała i przygotowanie mięśni do dalszego kilkudniowego wysiłku, stopniowanie trudności jazdy terenowej
  • 2 dzień – podchody konne:zespół uciekający i zespół pościgowy 
  • 3 dzień –  przejazd „traperski”: połączenie szerokich duktów z ciasnymi ścieżkami , niskie gałęzie, wykroty, pagórki, skarpy
  • 4 dzień – przejazd typowo w stylu Lisowczyków ( w ciągu jednego dnia potrafili przemierzyć 120 km)  Tylko 2 godziny , ale tylko tempo  i duża  dynamika

Każdy dzień to południowy  wyjazd z „Jansowa”, a potem 2-4 godziny  w siodle. Codziennie inna trasa, inne krajobrazy i powrót do ośrodka „smakuje” inaczej. A wieczorami ….gawędy jeździeckie przy ognisku i nie tylko.

Taki wielodniowy rajd to także sprawdzenie własnej kondycji, wytrzymałości, umiejętności trzymania wygodnej dla konia i siebie pozycji w siodle. To także opieka nad naszym czworonożnym przyjacielem, bowiem to jeźdźcy mają obowiązek je karmić, poić, masować kiedy potrzeba. To powiększenie naszej więzi z nimi.

Ale też co ważne możliwość obcowania z ludźmi podobnie „zakręconymi” 🙂

Rozpoczynamy w sobotę   (30.04); ok.12.30 wyjeżdżamy w pierwszą trasę . Kończymy we wtorek (03.05) obiadem ok.13.30.

Koszt udziału (noclegi, pełne wyżywienie, jazda konna) pełnego pakietu wynosi : 1480 zł/os.

Rezerwacja drogą mailową biuro@jansowo.pl

(ilość miejsc ograniczona – wszystkie miejsca rozeszły się w 15 minut po ogłoszeniu . Zapraszamy na inne nasze pobyty jeździeckie)

Wszystkich „pozytywnie zakręconych” jeźdźców (o dobrych umiejętnościach) zapraszamy do tego niesamowitego przeżycia.