PL   PL

Menu

Oferty Specjalne

------------------------------------

Wczasy jeździeckie

Wczasy jeździeckie 2015 - „JANSOWO w siodle”

 

Uwaga: Zapraszamy na turnus zimowy w lutym 2016!  Szczegóły > zimowisko 2016.


Jako jeden z nielicznych ośrodków jeździeckich organizujemy wczasy ukierunkowane na osoby dorosłe i rodziny (a nie typowe obozy tylko dla dzieci czy młodzieży), uwzględniając specyfikę spędzania urlopów. Zgodnie z życzeniem wielu osób od 2015 roku organizujemy  też nowy-wrześniowy turnus.Dla wszystkich (bez ograniczeń wiekowych) którzy chcieliby nauczyć się jeździć konno lub poprawić swoje dotychczasowe umiejętności ale intensywniej niż normalnie a przy tym bezstresowo - zarówno dla konia jak i jeźdźca. Co ważne – nauka odbywa się metodą naturalną, najbardziej zbliżoną do zachowań koni w stadzie. Stosowane formy różnią się od metod tradycyjnych i w pełniejszy sposób pozwalają odkryć w nauce nie tylko radość z uprawiania takiej formy rekreacji ale też dodatkowe pokłady własnego zadowolenia.

Wczasy skierowane są też do osób, które już jeżdżą konno. Dla tych, które szukają czegoś nowego ale i dla tych, którzy sądzą że właściwie już większość potrafią. Pokazane metody odkryją przed nimi zupełnie nowe doznania, a formy ćwiczeń sprawią iż niektóre dotychczas wykonywane zadania okażą się łatwiejsze. (Wykorzystywane są naturalne bodźce stosowane przez konia w stadzie).

Każdy uczestnik ma ustalone zajęcia w grupie liczącej 4-6 jeźdźców, w zależności od aktualnego poziomu umiejętności. (Wszystkie poziomy zaawansowania). W trakcie 10 dniowego  turnusu każdy ma 15 lekcji efektywnej intensywnej jazdy trwających od 45 min. do 1,5 godziny w zależności od tematyki dnia. (co drugi dzień dwa zajęcia /dzień). Celem naszych wczasów jest aby każdy uczestnik zdecydowanie podniósł swoje umiejętności podczas pobytu, a nie tylko „spędził czas w siodle”. Tu rzeczywiście uczestnicy „pracują” nad sobą i swoją techniką. Z pewnością wyjeżdżając czują „całym ciałem” swój udział. Praktyczne jazdy uzupełniane są stosownymi "wykładami teorii", ale też przekazanymi w sposób zaskakujący i niekonwencjonalny.


Tematyka szkoleniowa:

  • Mowa koni a zachowania jeźdźca
  • Psychika zespołu
  • Pewny dosiad i manewrowanie
  • Nie ma strachu przed spadaniem
  • Umiejętność skoków
  • Swoboda jazdy konnej
  • Jazda kawaleryjska (dla zaawansowanych) 
  • Nauka jazdy terenowej
  • Jazda crossowa (dla zaawansowanych)

 
Codzienne lekcje jazdy konnej wraz z wykonywaniem wielu czynności przy obchodzeniu się końmi są” przeplatane” innymi atrakcjami. Wieczorne ogniska będą okazją do spotkań z koniarzami, wymiany doświadczeń i poglądów.

Dodatkowe atrakcje urozmaicą czas i pozwolą się sprawdzić – m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa, PARK LINOWY, shuffleboard, offgolf, boule, speedmington, siatkówka i wiele innych. Zaplanowana jest też każdorazowo wycieczka fakultatywna do innej interesującej stadniny lub zawody konne.

Tak więc i dla jeźdźców i członków rodziny "nie jeżdżących" – będzie to czas pozbawiony nudy i dający wiele dodatkowych wrażeń.


Uwaga: Każdy turnus rozpoczyna się pierwszego dnia spotkaniem organizacyjnym o godz.11.30.

Terminy turnusów jeździeckich 2015: ( dostępność miejsc aktualizowana jest na  bieżąco)

I turnus - 28.06.-11.07. (rezerwacja grupowa)

II turnus - 13.07. - 22.07.  ( już brak miejsc )
III turnus - 23.07. - 1.08.   ( już brak miejsc)

IV turnus - 3.08. - 9.08. (dodatkowy  turnus 7-dniowy wyłącznie dla dorosłych - jeszcze 2 wolne miejsca)

V turnus - 17.08. - 26.08. (już brak miejsc) 

VI turnus - 31.08. - 9.09.  (jeszcze 5 wolnych miejsc)

 

 

Koszt turnusów jeździeckich (obejmuje noclegi, wyżywienie, jazdy, wykłady i atrakcje - czyli wszystko!):

1680 zł osoba dorosła i młodzież - 1440 zł dzieci do 12 lat (wyłącznie wraz z rodzicami lub opiekunem)

Turnus 7 dniowy dla dorosłych 3-9.08. - 1190 zł


Osoby towarzyszące jeźdźcom – nie korzystające z jazdy konnej – 1150 zł/os.

Rezerwacja miejsc wyłącznie drogą mailową ( po zgłoszeniu wysyłany jest formularz rezerwacyjny) biuro@jansowo.pl


Specjalność ośrodka - nauka dla osób dorosłych!

Uwaga: Dzieci do lat 12 muszą  przyjechać z opiekunem, gdyż pobyt ma charakter wczasów - a nie obozu młodzieżowego z „opieką pedagogiczną”.