PL   PL

Menu

Oferty Specjalne

Wczasy jeździeckie

Wczasy jeździeckie 2014 - „JANSOWO w siodle”


Jako jeden z nielicznych ośrodków jeździeckich organizujemy wczasy ukierunkowane na osoby dorosłe i rodziny (a nie typowe obozy tylko dla dzieci czy młodzieży), uwzględniając specyfikę spędzania urlopów.Dla wszystkich (bez ograniczeń wiekowych) którzy chcieliby nauczyć się jeździć konno lub poprawić swoje dotychczasowe umiejętności ale intensywniej niż normalnie a przy tym bezstresowo - zarówno dla konia jak i jeźdźca. Co ważne – nauka odbywa się metodą naturalną, najbardziej zbliżoną do zachowań koni w stadzie. Stosowane formy różnią się od metod tradycyjnych i w pełniejszy sposób pozwalają odkryć w nauce nie tylko radość z uprawiania takiej formy rekreacji ale też dodatkowe pokłady własnego zadowolenia.

Wczasy skierowane są też do osób, które już jeżdżą konno. Dla tych, które szukają czegoś nowego ale i dla tych, którzy sądzą że właściwie już większość potrafią. Pokazane metody odkryją przed nimi zupełnie nowe doznania, a formy ćwiczeń sprawią iż niektóre dotychczas wykonywane zadania okażą się łatwiejsze. (Wykorzystywane są naturalne bodźce stosowane przez konia w stadzie).

Każdy uczestnik ma ustalone zajęcia w grupie liczącej 4-5 jeźdźców, w zależności od aktualnego poziomu umiejętności. (Wszystkie poziomy zaawansowania). W trakcie 10 dniowego  turnusu każdy ma 15 lekcji efektywnej intensywnej jazdy trwających od 45 min. do 1,5 godziny w zależności od tematyki dnia. (co drugi dzień dwa zajęcia /dzień). Celem naszych wczasów jest aby każdy uczestnik zdecydowanie podniósł swoje umiejętności podczas pobytu, a nie tylko „spędził czas w siodle”. Tu rzeczywiście uczestnicy „pracują” nad sobą i swoją techniką. Z pewnością wyjeżdżając czują „całym ciałem” swój udział. Praktyczne jazdy uzupełniane są stosownymi "wykładami teorii", ale też przekazanymi w sposób zaskakujący i niekonwencjonalny.


Tematyka szkoleniowa:

  • Mowa koni a zachowania jeźdźca
  • Psychika zespołu
  • Pewny dosiad i manewrowanie
  • Nie ma strachu przed spadaniem
  • Umiejętność skoków
  • Swoboda jazdy konnej
  • Jazda kawaleryjska (dla zaawansowanych) 
  • Nauka jazdy terenowej
  • Jazda crossowa (dla zaawansowanych)

 
Codzienne lekcje jazdy konnej wraz z wykonywaniem wielu czynności przy obchodzeniu się końmi są” przeplatane” innymi atrakcjami. Wieczorne ogniska będą okazją do spotkań z koniarzami, wymiany doświadczeń i poglądów.

Dodatkowe atrakcje urozmaicą czas i pozwolą się sprawdzić – m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa, PARK LINOWY, shuffleboard, offgolf, boule, speedmington, siatkówka i wiele innych. Zaplanowana jest też każdorazowo wycieczka fakultatywna do innej interesującej stadniny lub zawody konne.

Tak więc i dla jeźdźców i członków rodziny "nie jeżdżących" – będzie to czas pozbawiony nudy i dający wiele dodatkowych wrażeń.


Uwaga: Każdy turnus rozpoczyna się pierwszego dnia spotkaniem organizacyjnym o godz.11.30.

Terminy turnusów jeździeckich 2014: ( dostępność miejsc aktualizowana jest na  bieżąco)

I turnus - 28.06.-12.07. (rezerwacja grupowa)

II turnus - 14.07. - 23.07. ( już brak miejsc )

III turnus - 25.07. - 3.08. (już brak miejsc) 

IV turnus - 8.08. - 17.08. (2 miejsca wolne )

V turnus - 18.08. - 27.08. (już brak miejsc) 

 

( Rezerwacja wszystkich dostępnych miejsc nastąpiła w tym roku jeszcze szybciej niż zwykle - do połowy lutego. Wszystkich , którzy nie zdążyli przepraszamy , lecz ilość miejsc z uwagi na jakość szkolenia oraz obciążenie koni jest zawsze ograniczona. Zapraszamy na nasze inne pobyty i szkolenia jeździeckie)

Koszt turnusów jeździeckich (obejmuje noclegi, wyżywienie, jazdy, wykłady i atrakcje - czyli wszystko!):

1650 zł osoba dorosła i młodzież - 1400 zł dzieci do 12 lat (wyłącznie wraz z rodzicami lub opiekunem)

Osoby towarzyszące jeźdźcom – nie korzystające z jazdy konnej – 1100 zł/os.

Rezerwacja miejsc wyłącznie drogą mailową ( po zgłoszeniu wysyłany jest formularz rezerwacyjny) biuro@jansowo.pl


Specjalność ośrodka - nauka dla osób dorosłych!

Uwaga: Dzieci do lat 12 muszą  przyjechać z opiekunem, gdyż pobyt ma charakter wczasów - a nie obozu młodzieżowego z „opieką pedagogiczną”.